کادو ها و سالگردها

سالگردها هم تلخ است و هم شیرین.

شیرین که عددها اضافه شده و داستان ها در دل این عدد ها رخ داده و تلخ که عمر با سرعتی برق آسا می گذرد.

کادوهای سالگردها اما چیزی است که بیشتر جنبه دل خوش کنک دارد و همیشه قاعده "باید بدی تا بگیری" در نهانش رعایت شده.

آمار هم بگیریم، بعید بدانم در سرتاسر دنیا کادوهای به درد بخور عددش از 20% فراتر برود. خیلی وقت ها فکر میکنم کل کادو های دنیا چیزهای ثابتی است که فقط از دستی به دست دیگر منتقل می شود و هیچ وقت قرار نیست مصرف شوند.

اما چیزی که هم کادو هست و هم نیست، چیزی که بهترین کادو است و تنها کادویی است که می ماند، نامه است.

عجیب تاثیری دارد این قدرت قلم.

بهانه قلم خوبی ندارم و اینها هم اصلا پذیرفتنی نیست، آنقدر می ماند، حتی با آن ادبیات کج و معوجش که تا همیشه مرورش هم دل انگیز و بی نظیر است.

ضمنا به نفع سبد خانوار هم می باشدچشمک

امروز سالگرد ازدواجمان بود.

 

/ 6 نظر / 28 بازدید
طناز

نامه ها همون قدر که میتونن تاثیر گذار باشن همون قدرم میتونن ویران کننده باشن.. توانایی یاداوری خاطراتشون از عکسام بالاتره.. امیدوارم همیشه نامه هایی که میگیرین یا نوشته هایی ک مینویسین براتون مالامال از خاطرات خوب باشه که لبخند به لبتون بیاره... درضمن سالگرد ازدواجتون مبارک.. تو کامنت قبل خاطر نشان کردم که به خوبی یادم بود این سالروزو..... امیدوارم سالهای بسیار زیاد و در کنار هم بدون اینکه ار هم خسته شین با هم روزای بسیار عالی ای داشته باشین..پر اتفاقای خوب..خبرای خوب .. و بجه های خوب :دی دی دی پی نوشت: میبینم که عیالواری شارو هم متوجه سبد خانواده کرده پاورقی 2: خب مهندس ازدواج و چگونه دیدین؟؟ این یه سال سخت بود یا آسون?? توصیه میکنین؟؟؟ :)))

مردمك

مباركه مباك

مهسا

امیر جان سالگردتون مبارک باشه... روزای دوری که پیش روتونه پر از شادی و خوشی باشه... یه جور که وقتی یه پیرمرد و پیرزن 80 ساله شدید، وقتی داشتین واسه نوه بزرگه خاطراتتون رو می گفتین و به نوه کوچولوی شیطونتون که داره آتیش می سوزونه نگاه میکردین... با یه لبخند شیرین رو لباتون بگید تو این سالا خیییییییییییلی خوشی کردین و از تک تک روز و شبایی که گذروندین لذت بردین و زندگی کردین.... یادم نبود سالگرد رو ... ولی بین دو سه بلاگی که گهگاهی بهش سر میزنم، چشمان بدون عینک شماس و از یاد نرفته. خوشحال شدم بعد این مدت اومدم و از خوشحالی زندگیت خوندم... خوب باشی دوست عزیز.

آزاده

من هم به نوبه خودم این سالگرد فرخنده رو تبریک می گم. :) ازدواج پدیده ای مهیج و به شدت پیچیده و تامل برانگیزه. برای حفظ کردنش باید خیلی توان و انرژی و وقت صرف کرد. خوشحالم که یک سال خوب داشتی. بنده که شخصا هنوز باورم نمیشه سه ساله متاهل شدم. هنوز هم تو فرم ها می خوام تیک بزنم یه لحظه باید فکر کنم. در این حد!

سما

عزیزم... سالگرد ازدواجتون هزار بار مبارک باشه...کوچه تنگه بله عروس قشنگه بله دست به رلفاش نزنین مرواری بنده بله... همیشه خوندنت به لبخندم می ندازه [لبخند][گل][گل] نامه بهترینه ... مامانم یه نامه هایی داره از بابام که شروعش با م ...ِ من شروع می شه و آخرش با ح..َت. من همیشه از خوندنشون گریه ام می گیره.. تو اون روزایی که جنگ زدگی و بی پولی و آوارگی و دوری از سر و کولشون بالا می رفته .. اما مامانم همیشه می گه فکر می کرده از همه اطرافیانش خوشبخت تره. از تو چه پنهون هنوزم همین فکر و می کنه ... [چشمک] به نظر من مهمترین بخش هدیه زمانیه که صرف انتخاب و ایده و این حرفا می شه...