لغو حکم

این جمله را خیلی شنیدیم: " خدا کسی را از بالا پایین نیاره"

این جمله را هم خیلی شنیدیم: " فلانی به درد این پست نمیخوره"

این جمله را هم خیلی شنیدیم: "درسته که خیلی تو این پست خوب کار نمیکنه اما بنده خدا چند ساله داره زحمت میکشه و تو این پست جا افتاده، تا نفر بعدی بیاد و کار را یاد بگیره کلی طول میکشه، فعلا بهش تذکر میدیم ولی باهاش مدارا میکنیم تا بازنشسته بشه."

اما تا حالا چند بار این جمله را شنیدین: " فلانی را چون دیگر خوب کار نمی کرد طی جلسه ای و با ذکر دلایل تخصصی عوض کردن."

همیشه فکر می کنم یکی از دلایل اصلی عقب موندگی ما تعارفاتیه که با آدم های نالایق می کنیم. اگر کسی به درد پستی نمی خوره، ماندگاریش تو اون پست، خیانتی که مافوقش داره در حق همه می کنه.

بعد از اینکه لغو حکم را امضا کردم همه کسایی که برای وساطت و تغییر نظر من اومدن، فقط حرفشون اینه که فلانی زن و بچه داره، گناه داره، از این به بعد درست میشه، این بار را گذشت کنین و ...

کسی پیدا نشده که تخصصی و منطقی بیاد تحلیل کنه و راجع به تصمیم گرفته شده بحث فنی بکنه. همینه که همه مدیرهای ایرانی برا لغو حکم دستشون میلزره و یکسری از ملاحظات نمیگذاره که با آرامش تصمیم درستی را بگیرن و به جرات میتونم بگم یکی از دلایل اصلی عدم پیشرفتمون میتونه همین موضوع باشد.

هممون هم تو زندگی روزمره به خاطر همین تعارف یا دلایل غیر منطقی دیگر تصمیم هایی را میگیریم که یا به ضرر خودمونه یا بقیه. 

 

/ 10 نظر / 3 بازدید
امین

امیر جون اگه روای بیچاره که شاید هم من باشم پول رو میداد یه کتک جانانه ای خورده بودا!!!!! تو ایران یه چیزی رسمه که هذمش واسم سخته : آقای ....... یا فلانی انتخاب بجا و شایسته جنابعالی را به ریاست ........ یا فلان جا تبریک میگوئیم! یعنی هر کس دیگه هم انتخاب بشه میشه بجا و شایسته،خب باید نتیجه بگیریم همه بجا و شایسته هستند! به این میگن .....مالی عمومی!

ترانه

حالا که می دونی تعارف بیجا خوب نیست راحت و بی تعارف بگو نظرت راجع به سعیده چیه؟[نیشخند][نیشخند][نیشخند]

آز

سلام امیر خان دوست ندارم....رنگ جدیدتو میگم...

هیوا

میدونی چیه امیر من هم به این قضیه خیلی فکر کردم اتفاقا با حرفت صدر در صد موافقم و درستش اینه اما من میگم آخه این مال جاییه که از بالا تا پایین همه درست نشسته باشن بعد اونوقت این بنده خدایی که قراره حذف بشه یا بیاد پایین تر واقعا زن و بچه اش یک دفعه از نون خوردن نمی افتن. اما خب تو سیستمی که خودت بهتر میدونی که از بالاترین مقام کشورش اشتباهی نشستن تا بگیر بیا پایین که اتفاقا هر چی نگاه میکنم میبینم باز هر چی پایین میای اوضاع بهتره انگار تا اون بالاها! احساس میکنم یه جور ظلم مضاعف به عده ایه که همه جوره داره بهشون ظلم میشه. یعنی در کل من میگم اینجور اصلاحات باید از بالا شروع بشه اگه از پایین بشه خیلی هزینه هاش زیاد تره، ممکنه الان به نظرمون داریم به نوبه خودمون یه سیستم رو اصلاح میکنیم اما ممکنه هزینه اجتماعی که به جامعه وارد کنیم دوبل باشه...البته مطمئن نیستم. این نظرمه که این چند روز بهش فکر کردم... مرسی از پستت به هر حال جای بسی تفکر داشت و داره!

ترانه

لطف داری ولی سوژه رو مامان خانمتون پیدا کردن نه من[نیشخند][چشمک]

xatoun

به نظرم اگه همه ما همون كاري رو كه وجداناً مي‌دونيم داريم درست انجام مي‌ديم (مثل همين كاري كه اين آقاي مهندس انجام داده بدون اينكه كم كاري كارمندش رو ناديده بگيره) مي‌تونه بهمون كمك كنه كه آدماي موفقي باشيم تو زندگي

ترانه

ملت نامسلمون به بهانه ی چشم نخوردن من رو تخته ضرب می گیرن [نیشخند]جواب این کامنتت رو تو پست جدیدم می بینی ولی شما بزن به تخته[نیشخند]

سارا

مسئله جالبی رو مطرح کردی. به نظر من مشکل اینجاست که مدیرای ما یا قاطعیت لازمو ندارن یا اینکه خودشون شایستگی پستی که توش هستن رو ندارن و میترسن با عزل یه نفر، اون کارمند واسشون شاخ بشه و دردسر درست کنه و شایستگی نداشته رو به رخ بکشه. اما گویا تو هم قاطعیت داشتی هم لابد شایستگی

نعیمه

شاید یکی از دلایلی که مافوق ها گذشت می کنن اینه که خودشون هم هیچی بارشون نیست.

حوض نقاشي

نمي دونم چقدر به پستت مربوطه ولي چيزي كه به ذهن من آورد اين بود كه به نظرم بهتره موقع استخدام دقت بيشتري به عمل بياد يا مراحلي كه تو درس منابع انساني همه مديرامون مي خونن در باره مراحل آشنايي با شركت و چگونگي معرفي شدن يه كارمند و شرح شغل و اين موارد احتمالا ديگه كار به جايي كه تو ازش صحبت كردي كشيده نمي شه. فكر مي كنم اولين روزهاي حضور هر كارمندي تو هر موسسه اي تو هر جاي دنيا روزهاي سخيه ولي تو ايران اين روزها بسيار بسيار طولاني و غير مفيد مي شه و مي تونه آينده همكاري يه نفر رو تحت شعاع قرار بده به طور مستقيم . خيلي از كارمندا نمي دونن بايد چي كار كنن يا براي پسي انتخاب مي شن كه مهارت هاي لازمش رو ندارن. منظورم اينه كه فكر ميكنم تو يه سيستمي كه كلا و از مراحل اوليه اشكالات زيادي داره. نمي شه از آخرين مرحله اصلاحات رو شروع كرد. اين نظر منه.