استشمام بوی گرم

فکر کنین برین دکتر و اولین آیتم نسخه این باشه:

1- استشمام بوی گرم موقع خواب/ گل مریم، گل نرگس و گل محمدی

اشتباه نکنین من تو شهری رویایی سهراب که در آن پنجره ها رو به تجلی باز است دکتر نرفتم. تو همین تهرون خودمون، یک جایی پیدا کردم که یک سری دکتر با تحصیلات دانشگاهی و شماره نظام پزشکی، فقط داروهای گیاهی تجویز میکنن.

همه چی شون متفاوت، از معاینه بگیر تا سوال و جواب و تجویز. خیلی هم مهربونن. برعکس همه مطب ها و دکتر ها که باید هول هولی سوال ها را جواب بدی و سوالت را هم جواب نمیدن، با یک لبخند ملیح هر سوال چرتی که بپرسی جواب میدن و خودشون هم تا دلت بخواهد سوال چرت میپرسن.

×××

خانوم دکتر سرش پایین بود داشت نسخه مینوشت و منم ملیحانه از حس خوبی که گرفته بودم با یک لبخند ملیحانه تر داشتم نیگاهش میکردم که یکدفعه سرش را آورد بالا و چشم تو چشم شدیم.

با یک حالت خاصی پرسید: گیر میدی؟

-متوجه منظورتون نشدم.

-پرسیدم گیر میدی؟

-خیلی معذرت می خواهم، اصلا متوجه منظورتون نمیشم.

-یعنی مثلا تو خونه به چیزهای ریز گیر میدی. خیلی به جزئیات توجه میکنی و ...

-آهاااااااان . خب این بگین. البته بازهم نمیتونم جواب بدم چون سوالتون خیلی نسبی است. ولی چه ارتباطی با این موضوع داره؟

- یکی از دلایل توجه بیش از حد به جزئیات میتونه بالا بودن بلغم باشه. برا همین پرسیدم.

-عجب...

نتیجه گیری علمی آموزشی(بخشی از پوسترنصب شده روی دیوار اونجا):عناصر اربعه آب و آتش و خاک و هوا در هم می آمیزند تا مزاج های گرم و سردو تر و خشک را بسازند و مزاج ها در هم می آمیزند تا طبایع را پدید آورند. بدن آدمی از چهار طبع دم، صفرا، سودا و بلغم تشکیل شده است. این طبایع در حالت سلامت در تعادل با یکدیگر هستند. بر هم خوردن طبایع بیماری را سبب می شود. تغذیه نادرست، فعالیت جسمانی نامناسب و آلودگی آب و هوا و خاک، تنش های روحی و روانی و نامتعادل بودن ذاتی، طبایع را برهم میزنند.

مواد غذایی از مزاج های گرم و سرد و خشک و تر ترکیب شده اند. برخی مواد گرم هستند و با خوردن آنها گرمای بدن افزایش و یا سرمای بدن کاهش می یابد. و این رویه درباره سایر مزاج های مواد غذایی صدق می کند. با آگاهی بر طبایع و مزاج آدمی و مواد غذایی و تنظیم آنها در تغذیه روزانه می توان طبع و مزاج آدمی را در حالت تعادل و سلامت نگه داشت یا از حالت تعادل خارج نمود.

/ 4 نظر / 8 بازدید
مانا

همیشه گفتم بازم میگم، مشکل ریشه ای تر از این حرفهاست!! بلغم و این حرف ها بهانه است...

آزاده

خوب آدرس و نشونی هم می دادی امیرخان. شاید برا ما هم تجویز کرد مثلا خوردن کیک شکلاتی قبل از خواب! والا! حالا واقعا دکتر بودن؟ تقلبی نباشن یهو؟:-)))

سما

گیر میدی؟

قصه گو

حالا از این نسخه ها نتیجه گرفتی؟ در ضمن چرا تو گوگل ریدر این پست ها نیومده؟