از دو که حرف می زنم

اولین بار که عنوان کتاب "از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم" را دیدم، فکر کردم منظورش از "دو" عدد دو و اینکه وقتی دو تا یک کنار هم دو میشن و هر آدمی برای خودش یک و در کنار هم دیگه دو میشن و خلاصه از موضوع کتاب برا خودم فانتزی جالبی درست کردم.

کتاب را که خریدم و صفحه اولش را خوندم فهمیدم چه گافی دادم و انقدر خورده بود تو ذوقم که بقیه اش را نخوندم. اما عنوان کتاب بدجوری تو ذهنم مونده بود و هرجوری بود می خواستم یکجا ازش استفاده کنم.

ولی این بار واقعا می خواهم از عدد دو بگم. از دو ساله شدن این وبلاگ. از اینکه هیچ وقت تصورش را هم نمی کردم که بتونم دو سال بنویسم. معلومه که دو سال داریم تا دوسال، یکی هر روز مینویسه و یکی هر ساعت اما اینجا هفته ای دو پست داره ولی برا آدم بد قلمی مثل من خیلی خوبه.

از دو که حرف میزنم از روزهایی میگم که شاید خیلی سریع گذشته اما برعکس قدیم از هر لحظه و حسش، اینجا عکسی ماندگار ازش دارم. از دو که  حرف می زنم از آدم هایی میگم که طی این دو سال از طریق اینجا باهاشون آشنا شدم و از هر کدوم اندازه دو برابر عمرم یا بیشتر یاد گفتم.

از دو سالی میگم که نگاهم به دنیا فقط به خاطر همین یک گله جا کلی تغییر کرده، بعضی وقت ها چیزهایی را که میبینم می خواهم بنویسم ولی تا میام بنویسم میگم اینکه نوشتن نداره. یا بلاهایی سرم میاد که فقط اینجا میتونم بگم و خیلی هاش به مرحله نوشتن که میرسه خندم میگیره و میگم اینکه جوابش معلومه، تو هم برا خودت چه چیزهای چرتی را کردی مشکل.

خیلی از کامنت های اینجا را با هزینه بیت المال پرینت میگیرم و میگذارم زیر شیشه میزم(نمی نویسم چون دست خطم افتضاحه)

خیلی به اینجا و آدم هاش وابسته شدم.

 ممنون که هستین.

 دو سالگی مون مبارک.

/ 7 نظر / 10 بازدید
سما

[لبخند] مبااارک. من هر وقت بارون میاد و تو ماشین یا اکسی ام و قطره ها شو رو شیشه می بینم یاد خاطره بارونی هایده ای تو می افتم...رد خور نداره. هر وقت هم دختر مدرسه ای ِ غش غش خنده می بینم، یاد اون پستت که توش دختر مدرسه ای داشت و برام جالب/ عجیب/ شاد بود... مبارکه ..

حسین

سلام دوست عزیز برای تبادل لینک حاضرم خوشحال میشم به وبم سر بزنید و بگید که به چه اسمی لینکتون کنم منو به اسم دانلود ebook و کتاب صوتی لینک کنید

پوچ

مبارکه...[گل] خیلی هم خوش قلمین...[لبخند]

مهسا

مبارکه... بد قلمم عمه اته....[عصبانی] ولی حدس می زدم دست خط خوبی نداشته باشی![نیشخند] بدون که امیر چشمان بدون عینک رو خیلی خیلی دوستش می داریم...

قصه گو

مبارک مبارک تفلدت مبارک خوشحالم که هستم هستی هست هستیم هستید هستند

نسیم

سلام آقا. دوسالگی اینجا هم مبارک. ما هم از شما کلی چیز یاد گرفیتم دوست خوب مهربون من. موفق باشی و بازم بنویسی و کتاب آقای موراکامی رو هم بخون. من خیلی کتابه رو دوسش دارم. من با هزینه بیت المال کتاب پرینت می گیرم[نیشخند]

مهسا

عذر خواهی... بد قلم بقاله سر کوچتونه...