عظمت خود را دریابید

 قسمت هایی از کتاب "عظمت خود را در یابید" که مطمئنم با خواندنش نه تنها کتاب را تهیه می کنید بلکه به بقیه هم توصیه می کنید را گذاشتم :

توی زندگی، تفاوت آدم ها در نگاهشون به زندگی، به اندازه تعداد اونهاست. 

 

همون طور که صورت ها و ظاهر آدم ها با هم فرق داره، در افکار و رفتارشون هم با هم تفاوت دارن .

توی این دنیا از بچگی ، ما تعلیم داده می شیم و قوانینی برای ذهن بی برنامه و خالی ما وضع میشه که از طرف خانواده، دوست، مدرسه و اجتماع خودآگاه، نا خودآگاه، مستقیم، یا غیرمستقیم، ارادی و غیرارادی در مغز کوچیک ما جا گرفته که پاک کردن و از اول نوشتن قوانین اراده فولادی و تمرین خیلی زیادمی خواد .

ادم ها دو دسته هستند غاز ها و عقاب ها .

هرگز نباید عقاب ها رو به مدرسه غازها فرستاد و نباید افکار دست و پا گیر غازها فکر عقاب ها رو مشغول کنه . کسی که مثل غاز هست و تعلیم داده شده نمی تونه درست پرواز کنه و به خار و خاشاک گیر می کنه که مانع پروازش می شه . ولی عقاب رسالتش اوج گرفتنه . عقابی که مثل غاز رفتار می کنه از ذات خودش فرار می کنه .

غازها همه مثل هم فکر می کنند و همیشه هم ادعا می کنند که درست فکر می کنند . افکارشون کپی شده هست و اصلا خلاقیت نداره . اکثر مواقع هم همگی با هم به نتایج یکسان می رسند چون دقیقا مثل هم فکر می کنند .

عقاب ها می دونند زمانی که همه مثل هم فکر می کنند در واقع اصلا کسی فکر نمی کنه.

"نویسنده: وین دایر, ترجمه محمد رضا آل یاسین، انتشارات هامون"

 

 

/ 4 نظر / 7 بازدید
خاتون

عاشق اوج گرفتن عقابم. دوسش دارم. همين جوري :)

هیوا

آقای وین دایر حالا از کجا بفهمیم غازیم یا عقاب؟!

اسحق فتحی

درود بر امیر ارجمند گمان میکنم سالها پیش این کتاب را یا بخشی از آن را خوانده ام اما شاید دوباره آنرا خواندم من هم ئبه شما پیشنهاد میکنم ای دو کتاب را حتمن بخوانید البته اگر خود پیش تر نخوانده باشید: جاناتان مرغ دریایی اثر ریچارد باخ قلعه حیوانات اثرجورج اورول بدرود