به رنگ ارغوان

از اسم فیلم میشه خلاقیت و موضوع جدیدش را حدس زد. درسته که منهم مثل اکثر مردها مشکل کور رنگی دارم و نمی دونم ارغوانی چه رنگیه ولی خب هر رنگی که هست انگار عشق زیادی درش هست و  آرامش همراه با عشق را تداعی می کنه.

نداشتن دیالوگ های ماندگار و یا به نوعی اصلا نداشتن دیالوگی در حد حاتمی کیا بارزترین تفاوت این فیلم با فیلم های قبلی حاتمی کیا بود و تابوشکنی در انتخاب سوژه هم اتفاق اصلیه که منجر به شاخص شدن این فیلم شده.

تقریبا با این فیلم هم میشه گفت خط ذهنی حاتمی کیا تغییری نکرده.دغدغه مشترکی که در همه فیلم هاش وجود داره و فقط هر دفعه با یک رنگ و بوی جدیدی بیان میشه.

دغدغه اینکه همه آدم ها در هر صنفی و با هر قیافه ای و با هر خط قرمزی، یک دلی دارند که مثل بقیه آدم ها افسارش دست اونها نیست و وقتی به خودشون میان که دیگه کار از کار گذشته و عاشق شدند.

حالا تو این فیلم مامور وزارت اطلاعاتی که حاضره خودش را به خاطر سازمانش بکشه، پشت پا میزنه به همه ضوابط اطلاعاتی و جونش را برای دختری که عاشقش شده به خطر می اندازه و از اون دستگاه هم به طور غیر قانونی میاد بیرون.

ای امان از این دل...

/ 7 نظر / 6 بازدید
xatoun

گاهي حسوديم مي‌شه به آدمايي كه دل دارن و باورش دارن و پشت پا مي‌زنن به خيلي چيزا. شايد شهامت مي‌خواد عاشق شدن. نمي‌دونم

هیوا

افسار این دل لعنتی رو هر چی محکم تر بکشی بدتر می شه... با بعضی نوشته هات بدجوری هوس خروجی می کنم رفیق(:

حوض نقاشي

ارغواني رو منم كه ظاهرا بايد مشكل كور رنگي نداشته باشم ازش سر در نياوردم كلا.

فریاد بی صدا

سلام دوست عزیز این فیل توقیف شده بود و من حالا مبفهم که چرا مشایی می خواست اون از توقیف در بیاره و اینکه هر کسی اونقدر براش عشق مقدسه که به خاطر اون به همه چی پشت پا میزنه خیلی دل میخواد و قشنگه به من هم سری بزنید

مرضیه

اگه مشایی واسه چیزی پادرمیونی کرده باشه شک ندارم یه کاسه ای زیر نیم کاسس!(وای شرمنده الان وبلاگتو فیلتر میکنن!) نه!من میگم یه شیرینی مهمونی جشنی تو همین فضا!پتانسیل جامعه برای از دنیای مجازی وارد دنیای واقعی شدن کمه! ممنون که تولدمم تبریک گفتید اقا امیر[لبخند] توروخدا توروخدا طرف خانم خرگوشا رو نگیرید که بیزارم ازشون....که نفرتم میگیره وقتی یادم میاد با چندبار اخر هفته اسکی رفتن و چند تا عکس خوشگل تو 360 زدن و چندبار عشقم عشقم گفتن و کادوهای خوشگل واسه تولد خریدن و.... بعدم تریپ اخر حیا و معرفت و عفت و پاکدامنی بودن گذاشتن تمام زندگیتو ازت میگیرن...بیزارممممممممممممم وای توروخدا ببخشید که فضای نفرت و بدخلقی اوردم به وبلاگتون!

نعیمه

جالبه امشب این سومین پستیه که درباره این فیلم خوندم. و اما نظرت در مورد تعریف پروسه کودک آزاری در برنامه خانم وینفری. این برنامه با هدف آگاهی دادن به خانواده ها درست شده بود وگرنه کودک آزارها قربونشون برم کارشون رو خوب بلدن.

لیلا

منم نقدی بر ارغوان نوشتم[لبخند]