قرص مدیریت

قرار نیست حتما در پست مدیریتی باشیم تا اصول مدیریت به دردمون بخوره. از نحوه برخورد با بقال محل بگیر تا راننده تاکسی و ... اصول مدیریت به درد میخوره.

جمله بالا را جایی نخوندم ولی خودم به معنی واقعی بهش رسیدم و اعتقاد پیدا کردم. کافیه چند تا از این کتاب های آموزشی تو زمینه مدیریت را بخونین و سعی کنین تا جایی که میتونین اصولی را که به نظرتون اجرایی میاد را پیاده کنین، تاثیر قشنگی را تو تعاملاتتون با آدم ها و اجتماع احساس میکنین.

"کِنت بلانچارد" یکی از بهترین و مشهور ترین نویسندگان کتاب های مدیریتی است. "قرص مدیریت" کتابی است که اخیرا از ایشون منتشر شده و بازهم موجز و شیرین به بیان یک داستان مدیریتی پرداخته. این کتاب داستان رقابت بین دو گروه که یکیشون میخواهن با خوردن قرص مدیریت که تازه کشف شده و به بازار اومده موفق بشن و دومی که می خواهن با تکیه بر ترکیبی از تجارب قبلی و به مرور موفق بشن، بیان میشه.

چون میدونم خیلی ها حوصله خوندن اینجور کتاب ها را ندارن، فقط به اون ترکیب اسرار آمیز مدیریتی اشاره میکنم که گوشه ذهنتون بمونه:

1-صداقت

2-شراکت و همکاری

3-قدرشناسی از گروه

شاید خیلی به نظر ساده میاد ولی باور کنین که معجزه میکنه.

کل کتاب 65 صفحه است و تو یک ساعت تموم میشه.

ته نوشت:

ببخشید که توصیه ای صحبت کردم، از اون مواردی است که خودم با پوست و گوشت حس کردم، برا همین یک ذره اینجوری میشه.

/ 8 نظر / 3 بازدید
مهسا

این اصول زمانی به درستی پیش می رن که طرف مقابلت هم رعایتشون کنه... تو صداقت داشته باشی و اون هم داشته باشه... 2و3 هم باز همین طور... هر چی ذهنم و می چرخونم، جایی و کسی رو پیدا نمی کنم که از این 3 مورد بشه استفاده کرد و نتیجه گرفت.. نظر شخصی بود... خوبه که نتیجه ش رو گرفتی...[لبخند]

سیما

اصول بدی نیست برای تجارت !

مهسا

منتظرم... امیدوارم منم با پوست و گوشت و استخون و سلول هایم حسش کنم[نیشخند]

آزاده

من هیچ وقت اهل این جور کتابها نبوده ام. ممنون از این معرفی.

احمدآقا

نکات مفید و جالبی بود. ممنون و معمولا نکات کاربردی به همین میزان هم ساده اند.

هيوا

توصیه های خوبی بودند ولی فکر نکنم بدون داشتن روحیه مدیریتی هزاری هم از این کتابها آدم بخونه به دردش بخوره. البته مطمئن نیستم.

نعیمه

ولی خودمونیم خوردن قرصه راحت تره ها مثل اینایی که به جای کم خوردن و ورزش کردن با قرص خودشون رو لاغر می کنن و بعدش سر از بیمارستان در میارن.