Objectively

یادگیری انگلیسی به غیر از مزایا و دلایل بیشماری که برای همه داره یک دلیل خاص هم برای من داره.

جهان بینی غربی ها و به خصوص آمریکاییها که از طریق Reading یا بقیه موارد آموزشی به زبان آموز منتقل میشه در خیلی از موارد برای من از خود زبان جالبتر میشه.

نمونه اش موضوع همین پست یعنی Objectively (بطور واقعى یا خارجى).

به طور کلی دو روش نگرش و قضاوت برای بررسی مسائل وجود دارد یکی Objectively و دیگری Subjectively (بطور ذهنى یا باطنى)

کسانی که Objectively به مسائل نگاه می کنند بدون هیچ قضاوت شخصی یا در نظر گرفتن منافع شخصی و ملی و ... قضاوتشون را از اون قضیه بیان می کنند مثلا اگر قراره کسی راجع به شخصیت مادرش نظر بده، اگر بتونه جدای از اینکه اون زن مادرش و حسی که نسبت بهش داره، همه عیب و ایراد ها و خصوصیات مثبت اون زن را ببینه یعنی  Objectively به قضیه نگاه کرده ولی اگر قرار شد تا راجع به مادر ازش سوال شد اشک تو چشاش جمع بشه و بگه مادر من بهترین زن دنیا است یعنی اینکه Subjectively به قضیه نگاه کرده.

ترجیح میدم تا جایی که میتونم objective به قضایا نگاه کنم ولی خوب همیشه نمیشه و چون از بچگی همه این جور چیزها را بر اساس حس غریزیمون قضاوت کردیم سخته ولی ممکنه.

/ 2 نظر / 6 بازدید
یه دانشجو

سلام به دوستان عزیز. من به عنوان تکلیف یکی از درسهام ، یک نظرسنجی آن لاین ساخته ام که می خواستم خواهش کنم توش شرکت کنید. دربارۀ خارج و خارج رفتن هست. زیاد وقتتونو نمی گیره. لینکش اینه : http://www.eSurveysPro.com/Survey.aspx?id=bf0e7015-ce18-4da9-8234-f79e80ce01b8 پیشاپیش ممنون. (تنها نکته اینه که اگر مقیم ایران هستید نظرسنجی رو پاسخ بدید. چون سوالات طوری طراحی شده که به فردی که مقیم خارجه مرتبط نمیشه. )

هیوا

objectively کارت درسته مهندس...