آپاندیسیت

آپاندیس یا روده کور زائده‌ای کوچک و انگشتی شکل است که از روده بزرگ منشعب می‌شود. عفونت و التهاب در آن منجر به آپاندیسیت می‌شود.

 وظیفه و کارکرد آپاندیس در بدن برای مدتها روشن نبوده و گمان می‌رفت که نقشی در کار سیستم گوارشی بدن نداشته باشد.اما نتایج تحقیقات ساینتیفیک آمریکن حاکی از آن است که آپاندیس در نوزادان به تولید هورمون و در افراد بزرگسال به تولید پادگن‌های (آنتی‌ژن‌های) مفید برای ایمنی بدن و مبارزه با بیماری کمک می‌کند.

عفونت‌ به‌ دلایل‌ نامشخص‌، علت این بیماری می باشد که معمولاً توسط‌ باکتری‌های‌ موجود درلوله‌ گوارش‌ ایجاد می شود.آپاندیس‌ ممکن‌ است‌ توسط‌محتویات‌ در حال‌ عبور در لوله‌ گوارشی‌ یا یک‌ رشته‌ بافتی‌ غیرطبیعی‌ که‌ ازبیرون‌ به‌ آن‌ فشار وارد می‌آورد، مسدود شود.

این بیماری به ظاهر ساده و متداول که همه با شنیدنش میگن، بابا آپاندیس که دیگه این حرف ها را نداره، به راحتی میتونه شما را 15 روز خونه نشین کنه و باعث شه دردی را  شبیه مادر شدن تجربه کنین.

بنده الان در حال گذراندن دوران نقاهت بعد از عمل آپاندیس هستم و فکر کنم از فردا بتونم روزی یک کتاب بخونم یا یک فیلم ببینم و بیام اینجا یک چیزی راجع بهش بنویسم، بلکه از این احساس بیهودگی رهایی پیدا کنم.

/ 7 نظر / 3 بازدید
مهسا

دراز کشیده بودم رو تخت ،داشتم فک می کردم ،چرا جنابالی خیال اپ کردن نداری، گفتم بیام چک کنم دوباره،..... عنوان و که دیدم گفتم .. بله ....این غیبت واس همین بود ایشالا زودتر خوب شی...مریض بودن و رو تخت خوابیدن کار سختیه اما بعضی وقتا فرصت خوبیه واسه کارایی که به هر بهانه ای انجام نمی شن....[لبخند]

xatoun

الان كه حالت بهتره انشالله؟ يه مدت غيبت داشتي فكر كردم رفتي سفر. مامان شدنت هم مبارك :)

مهسا

مگه چه کارایییییییییه؟؟؟؟؟؟؟ خب دیگه نمیدونم مشکل خودت[زبان]

ترانه

سلام امیدوارم خیلی زود دوره ی نقاهتت تموم شه خوبی دوره ی نقاهت اینه که می دونی هر روز از روز قبل بهتر میشی عجله نکن بابا هم میشی

هیوا

البته در مورد علل این بیماری محققان همچنان در حال بررسی هستند اما به دلیل اطلاعات نادرستی که به دلایل مختلف اعم از شرم و حیا تا به حال به دستشون رسیده همچنان علت را عفونت اعلام میکنند.[نیشخند]

حوض نقاشي

بعضي نقاهت ها فرصت خوبيه( اين نيمه پر ليوان بود) انشاا... تا وقتي اين فرصت مناسب خسته كننده نشده خوب بشي.

نعیمه

امیدوارم هرچه زودتر حالت خوب بشه. خوشحالم که از آهنگ باب سیگر خوشت اومد. متاسفانه این خواننده خیلی تو ایران شناخته شده نیست. در ضمن گروه متالیکا همین آهنگ رو اجرا کرده ولی به نظر من کار باب سیگر یه چیز دیگه است.