ساده مثل عروسی

شاید باورش سخت باشه ولی اگه همه ما بخواهیم میشه.

میشه  این عبارت "ساده مثل عروسی" که الان شبیه پارادوکس میمونه، روزی ضرب المثل بشه.

اگه فقط چند تا جوون مثل دوست صمیمی من که پریروز عقد کردند، مراسمشون را به سادگی و به سبک خودشون برگزار کنن و اطرافیان هم با تایید و تشویق، به این سبک عادت کنن.

جمعا بیست نفر برای مراسم عقد در دفتر خونه و شام در رستوران دعوت بودند. هفته بعد هم پارتی دوستانه ای با سی نفر مهمون برگزار میکنن. مهریه هم فقط یک سکه طلا بود.

همین.

کل مراسم عروسی که خیلی ها به خاطرش ماه ها خودشون را میکشن و هزار جور اما اگر در میارن، به همین سادگی برگزار شد. باید اضافه کنم که این دوستم از لحاظ مالی مشکلی برای برگزاری مراسمی آنچنانی نداشتن.

ته نوشت:

اگه یک سکه ای با این سبک مراسم سراغ داشتین، در خدمتیم. رسما اعلام کنم که جوانی با تمام امکانات و  آماده به ازدواج موجود است.

/ 11 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهسا

باورش سخت است آن هم چه جور... نمی دونم واقعا زحمت کشیدن و خرج کردن واسه شبی که پر از دغدغه باشه چه سودی داره و چه خاطره ای می شه... به عنوان همجنس عروس خانومها هیچ وقت درک نمی کنم که هزار تا ارایشگاه و می گردن و خدا تومن پول می دن که 4 تا دونه عکس بندازن و تموم ... هزار جور وسواس به خرج بدن که یک شبه عروسی است و بعد از شب عروسی بازم بگن اونجور که می خواستیم نشد... نمی دونم شاید واقعا اونقدر ارزش داره ،نمونه اش اق داداش خودم که می گفت من یه بار می خوام عروسی کنم می خوام اونجور که می خوام باشه ( البته زیاده روی نداشت، تنها جشن مد نظر بود) یکی از معدود چیزهایی که بنده از حالا مخالفتش رو اعلام کردم این بوده که هر زمانی که زن برادر های گرامی با اشتیاق تمام از روز عروسی بنده که قرار است خودکشانی کنند برای خودشان!!! صحبت کردند، با صلابت تمام بگویم من از این جینگیل بازیا ندارم ، دلتون و خوش نکنین. با صلابت تمام می گویند: مگه دسته تو... با صلابت تمام می گویم : ترشیده می شوم جینگول نمی شوم ... تمام....[نیشخند] بی احترامی به بقیه ندارم تنها نظر شخصی بود. چاقو نذارین بیخ گلوم[نیشخند]

مهسا

"اگه یک سکه ای با این سبک مراسم سراغ داشتین" امیر خدا وکیلی اینو چی جور باید خوند؟؟[متفکر][ابرو] تنها گزینه ای که بهش رسیدم اینه که یک سکه رو تبدیل به کسی کنم و مراسم رو هم از جمله حذف[ابرو] عاقبت جوونی که سر پیری می ره درس می خونه و عاشق می شه همینه دیگه[قهقهه][نیشخند] حالا خوبه جمله درست باشه!!! آی ضایع بشم بخندید بم[خجالت][نیشخند]

مهسا

hoooooooooooooooooooooooooora افتاد... ولی خدا وکیلی کاما رو واسه این جور وقتا گذاشتنا... وای چه قد ضایع شدم[نیشخند]

مانا ماکارونی

یه بار داشتم با شوهر دوستم درباره مهریه و این چیزا حرف میزدم . ایشان پزشک ثروتمند و معروفی تشریف دارند.. گفتم : آقا محسن من اصلا به مهریه اعتقاد ندارم گفت : مانا جای ِ خواهرم هستی ولی احمق زنی است که مهریه ندارد . من تا اون روز به این مسئله اعتقاد نداشتم ولی خیلی دیگه از مردای فامیل رو هم میشناسم که معتقدند مخصوصا این روزا مهریه زن باید زیاد باشه ..نمیدونم بالاخره درستش چیه ؟

حوض نقاشی

مباركشون باشه... ته نوشت كه شوخي بود، ولي اگر ازدواجي واقعا با اين اندازه از اطمينان و اعتماد باشه واقعا حسودي كردن هم داره... من شخصا يه نفرت اساسي از خطبه عقد اسلامي دارم، شبيه توهين به شعور افراده و سطح پيمان رو تا حد يه قول نامه تجاري پايين مياره... كلا مشكل داره به نظرم..

مهسا

آره خب ... الان که نگاه می کنم انگشتام پینه بسته!!! از این به بعد می شمارم نرسیده به 10 ارسال شه[لبخند]

آفتاب

سلام. خب خودت بهتر میدونی اینکه دختر امروز دنبال مهریه است جدای از مسئله چشم و هم چشمی برمی گردد به نقص قانون. وقتی بعد از چند سال زندگی زوجی حالا به هر دلیل جدا می شوند زن این جامعه هیچ پشتوانه ای جز همین مهریه ندارد حالا تو اگر مرد با مروتی سراغ داری که برای آن روز احتمالی پشتوانه ای به زنش بدهد ما منفی هم کار می کنیم!

مانا

ببخشید من م یخواستم در مورد امکاناتی که گفتین سوال کنم؟ نوسازه؟ ژارکینگ و انباری داره؟ ایفون تصویری؟ آسانسور؟؟؟ کٍی میشه بیایم ببینیم؟[نیشخند]

نعیمه

به اون قسمت آخر نوشته دقت کردی؟ این دوستت از لحاظ مالی هیچ مشکل برای برگزاری مراسم نداشت. اکثر کسانی که مراسم عروسیشون رو ساده برگزار می کنن دقیقن همونهایی هستن که هیچ مشکلی برای برگزاری مراسم باشکوه ندارن. خوب نیاز هم ندارن که الکی به مردم پز بدن.