چشمان بدون عینک

لطفا با فاير فاكس اينجا را بخونين، با اكسپلورر مطالب كامل نميان.

آپاندیسیت

آپاندیس یا روده کور زائده‌ای کوچک و انگشتی شکل است که از روده بزرگ منشعب می‌شود. عفونت و التهاب در آن منجر به آپاندیسیت می‌شود.

 وظیفه و کارکرد آپاندیس در بدن برای مدتها روشن نبوده و گمان می‌رفت که نقشی در کار سیستم گوارشی بدن نداشته باشد.اما نتایج تحقیقات ساینتیفیک آمریکن حاکی از آن است که آپاندیس در نوزادان به تولید هورمون و در افراد بزرگسال به تولید پادگن‌های (آنتی‌ژن‌های) مفید برای ایمنی بدن و مبارزه با بیماری کمک می‌کند.

عفونت‌ به‌ دلایل‌ نامشخص‌، علت این بیماری می باشد که معمولاً توسط‌ باکتری‌های‌ موجود در لوله‌ گوارش‌ ایجاد می شود. آپاندیس‌ ممکن‌ است‌ توسط‌ محتویات‌ در حال‌ عبور در لوله‌ گوارشی‌ یا یک‌ رشته‌ بافتی‌ غیرطبیعی‌ که‌ از بیرون‌ به‌ آن‌ فشار وارد می‌آورد، مسدود شود.

این بیماری به ظاهر ساده و متداول که همه با شنیدنش میگن، بابا آپاندیس که دیگه این حرف ها را نداره، به راحتی میتونه شما را 15 روز خونه نشین کنه و باعث شه دردی را  شبیه مادر شدن تجربه کنین.

بنده الان در حال گذراندن دوران نقاهت بعد از عمل آپاندیس هستم و فکر کنم از فردا بتونم روزی یک کتاب بخونم یا یک فیلم ببینم و بیام اینجا یک چیزی راجع بهش بنویسم، بلکه از این احساس بیهودگی رهایی پیدا کنم.

   + امیر ; ۱:۳۱ ‎ب.ظ ; شنبه ٥ تیر ۱۳۸٩
comment نظرات ()