چشمان بدون عینک

لطفا با فاير فاكس اينجا را بخونين، با اكسپلورر مطالب كامل نميان.

تفریحات ایرانی

همه در حال خوردن هستن که یکدفعه یکی از فضلا با صدای بلند، طوری که همه بشنون میگه: ای بابا تفریح ما ایرانی ها هم فقط خوردنه. بادی به غبغبش میندازه و به خوردنش ادامه میده.

صحنه بالا را هممون هزاران بار دیده و شنیدیم و بلا نسبت شما همچو بز اخوش تایید کردیم و به حال خودمون که داریم تو ایران زندگی میکنیم افسوس خوردیم.

اما تا حالا به تفریح های مورد علاقمون که نمی تونیم تو ایران انجام بدیم، فکر کردیم؟

با صرفنظر از محدودیت در تفریح خانوم ها به دلیل بحث شیرین حجاب، متداولترین چیزهایی که به ذهن میرسه، مشروب خوری و dance club و کنار دریا است. بنده حقیر با تجربیاتی که از هر سه مورد فوق داشتم، باید بگم همشون در حد چند بار اول جذابیت دارن و بعد از چند شب تجربه متوالی به شدت کسل کننده میشن.

در حالی که هممون از حجم بالای تفریحات موجود در ایران غافلیم و خودمون را محدود کردیم به یک سری رستوران ها و فست فود ها. مثلا همین باشگاه انقلاب. دوست داشتنی ترین نقطه روی خاک تهران، همه چی هم توش پیدا میشه از بولینگ و بیلیارد بگیر تا تنیس و تیر اندازی. تنها جایی هم هست که دختر ها در فضایی امن و بدون تیکه میتونن فدم بزنن.  این جو هایی هم که میدن برای بچه مایه دارها است و از این حرف ها همش چرته. دیگه سالی 108000 تومان که این حرف ها را نداره(میشه ماهی 9000 تومان). از این جور جاها چه در تهران و چه در اطرافش کم نداریم. مجموعه ورزش های آبی در جاده قم یا کارتینگ آزادی یا سایت پرواز امامزاده هاشم و ...

چیزی که هست به غر زدن و رفتن به جاهای کلیشه ای عادت کردیم و  ضرب المثل "مرغ همسایه غازه " کماکان تو خیلی جا ها از جمله این موضوع مصداق داره .

 

   + امیر ; ۸:۳۳ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳۸٩
comment نظرات ()