چشمان بدون عینک

لطفا با فاير فاكس اينجا را بخونين، با اكسپلورر مطالب كامل نميان.

نازک سرا، سرو لات، ماسال

بالاخره طلسم سفرهای کلیشه ای به شمال شکسته شد و دوستان رضایت دادن برای یک بار هم که شده از طبیعت شمال لذت ببرن و از تفریحات متداول مجردی که تو شمال به اوجش میرسه دست بکشن.

مطالعات، مشورت ها و جستجوهای پیشرفته منجر به انتخاب سه منطقه نازک سرا، سرو لات و ماسال شد.

نازک سرا در نزدیکی آستانه قرار داره و به کباب های چنجه که جلوی مشتری گوشتش آماده و سیخ میشه و مشروبی که همراه با کباب سِرو میشه شهرت داره. شاید باور اینکه در ایران انقدر آزادانه این موضوع وجود داشته باشه خیلی سخته ولی انقدر این قضیه در این منطقه رواج داره که در تمام کافه ها تابلو عجیب و با مزه " مصرف مشروبات الکلی ممنوع" نصب شده و یک نمونه اش را میتونین تو عکس ببینین.


سرو لات نام روستایی سرسبز در شرقی ترین نقطه استان گیلان و در نزدیکی چابک سر است. شاید سرسبزی توصیف خوبی برای این روستا نباشه و کاملترش بهشت روی زمین یا جنگی سرشار از روح طبیعت باشه. تمشک های معروفی داره و برای کسایی مثل من که تا حالا فقط مربای تمشک را خوردن، دیدن و چیدن تمشک میتونه خیلی جذاب باشه. چند ساعت رانندگی ناقابل تا اونجا برای همه ماهایی که سالی چند بار حالمون از خودمون و زندگی شهری به هم میخوره واقعا ارزشش را داره تا  به آرامشی برسیم که شاید تو هیچ جای دیگه و با هیچ کار دیگه ای نتونیم به اون آرامش برسیم. 

 

شهرستان ییلاقی ماسال با رشت از راه صومعه‌ سرا ۵۵ کیلومتر فاصله داره. جز معدود جاهایی که تو اوج گرمای تابستون نیاز به لباس گرم پیدا میکنین. مزیت اصلی ماسال، هتل ها و مهمان پذیر هایی است که در ارتفاعات کوه های تالش ساخته شده و در صورت اقامت در اتاق این هتل ها با چشم اندازی از خواب بیدار میشین که صبح باورتون نمیشه هنوز زنده هستین و در کره زمین قرار دارین.


 

   + امیر ; ۱٠:٤٤ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٧ امرداد ۱۳۸٩
comment نظرات ()